Je to vůbec legální?

Ano. Bitcoin je svobodná volba, každý se může podívat do zdrojových kódů.

Kdo vytvořil Bitcoin?

Síť funguje od roku 2009, kdy ji popsal a vytvořil člověk pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Patrně kvůli povaze projektu autor nikdy nezveřejnil svoji skutečnou identitu a krátce po větším rozšíření Bitcoinu v roce 2010 se odmlčel úplně.Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.

Kdo se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu?

Bitcoin je provozován kolektivně všemi uživateli, kteří jej používají. V září 2012 vznikla Bitcoin Foundation starající se o infrastrukturu okolo Bitcoinu (včetně hlavního klienta), sledování hrozeb a případné vylepšování protokolu, zajišťování konferencí a propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce; v síti vždy rozhoduje většina, nehledě na Bitcoin Foundation.

Kolik je už vytěženo Bitcoinů?

Aktuální hodnota

Počet bloků krát hodnotu mince bloku je počet mincí v existenciHodnota mince bloku je 50 BTC pro každý z prvních bloků 21000025 výhodných podmínek pro další 210000 blokůpak 12,5 výhodných podmínek6,25 BTC a tak dále.

Může se vytěžit víc než 21 milionů Bitcoinů?

Ne. Algoritmus kontroluje emisi nových Bitcoinů zajišťuje, že nevznikne více než 21 000 000 BTC.

Jaká je nejmenší hodnota Bitcoinů?

Nejmenší možná hodnota  je tzv. „satoshi“ 0.000 000 01 BTC = 1 Satoshi. Tato jednotka získala své jméno po vynálezci Bitcoin.

  • 0.000 001 BTC = 1 μBTC = 1 Micro-Bitcoin (nebo také u-bit, yu-bit, microbit)
  • 0.001 BTC = 1 mBTC = 1 Milli-Bitcoin ( nebo také mbit, em-bit či millibit)
  • 0.01 BTC = 1 cBTC = 1 Centi-Bitcoin (nebo také Bitcent)
  • 1 BTC = 1 Bitcoin

Co dává Bitcoinu jeho hodnotu?

Aktuální hodnota je tvořena nabídkou a poptávkou, tedy trhem.

Mám své Bitcoiny uloženy ve svém PC?

Ano. Bitcoiny mohou být uloženy v osobním počítači ve formě souboru wallet.dat s peněženkou nebo uchovávány pomocí služby třetí strany. Je však možné mít peněženku i zcela offline.

Kolik lidí těží Bitcoiny?

Přesné číslo, kolik lidí těží není známo.

Doporučujete si Bitcoin koupit přes PayPal?

Ač je možné najít jednotlivce, který s Vámi bude chtít obchodovat přes Paypal, tak se to děje spíše zřídka. Důvodem jsou opakované případy zneužití, kdy po transakci je nepravdivě uvedeno, že zboží nebylo předáno. Může se Vám stát, že narazíte na podvodníka. Proto se většina lidí od PayPalu odvrací.

Mužu si jenom něco koupit za Bitcoiny?

Určitě můžete, nepotřebujete k tomu znát fungování Bitcoinu. Prostě a jednoduše se zaregistrujte a obchodujte s BTC a více měnami.