Bitcoin

Počet Přepočet

3042 USD 61539.66 CZK

Napsali o nás

5.2.2014

Chcete vydělat? Zkuste Bitcoin!

Stále více lidí začíná objevovat tajemství digitálních měn, kterým dominuje Bitcoin (BTC) a stále více lidí zjišťuje, jak obrovské možnosti tyto měny přináší. Nejen pro celosvětový obchod, ale i pro jednotlivce, kteří se odváží do nového světa virtuálních peněz proniknout. Právě těm je určen i server www.bitcoinminer.cz!

Co je vlastně Bitcoin?

Jde o svobodnou digitální měnu, která má celou řadu jedinečných vlastností. Tak například je plně decentralizovaná a nezávislá na žádné centrální bance a jiné autoritě. Je celosvětová a operovat s ní může každý, kdo má přístup k internetu. Je plně směnitelná za jakoukoliv jinou měnu a k nakládání s ní nepotřebujete žádného prostředníka! A především: Bitcoin je zcela transparentní, anonymní a otevřenou měnou, kterou už uznává řada velkých obchodníků, bank a dokonce i států mimo i v Evropské unii! Takže jakmile nějaké Bitcoiny získáte, máte spoustu možností. Můžete za ně nakoupit různé zboží nebo je prostě směnit třeba na eura.

Obchodní síť Bitcoin funguje od roku 2009, kdy ji popsal a vytvořil člověk pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. Zprvu šlo spíše o hru finančních geeků, ale dnes? Zprávy o Bitcoinu plní stránky novin a hodnota jednoho BTC stoupla z centů na více než tisíc dolarů!

To zní skvěle, ale jak lze Bitcoiny získat?

Bitcoiny jsou generovány virtuálním procesem nazvaným mining, neboli těžba. Ta probíhá na počítačích, které složitými matematickými úkony vypočítávají řešení, díky kterým mohou objevit (vytěžit) Bitocoiny. Celkové množství peněz je konečné a předem známé, jeho uvolňování do oběhu je definováno pouze matematickými zákony. Postupně bude vytěženo přesně 21 milionů Bitcoinů. K těžení potřebujete pouze počítač a program. Čím výkonnější počítač, tím kratší doba potřebná k vytěžení této virtuální měny! Další možností je samozřejmě nákup Bitcoinů...

Dobrá tedy, jak začít?

Nejjednodušší je používat Bitcoin peněženku -jednoduchý program, který si lze stáhnout bezplatně na internetu. Instalací získáte svou první Bitcoin adresu pro příjem BTC mincí, které se vám na ní budou načítat podle toho, jak je budete získávat (těžbou, nákupem apod.).

Těžba probíhá také přes speciální a volně stažitelný program, skrze který hledá počítač řešení matematických problémů. Pokud uspěje, získá jeho vlastník do své peněženky 25 BTC. I s výkonnou grafickou kartou ale může vytěžení jednoho bloku trvat jednomu člověku roky. Uživatelé se tak většinou spojují do skupin, jde o tzv. "pool mining". Když někdo v poolu najde nový blok, rozdělí si odměnu všichni jeho členové podle poměru, kolik řešení za dobu výpočtu poskytl. Příjem Bitcoinů je tak samozřejmě nižší, za to je ale pravidelný. Je to celé vlastně taková online hra, ke které potřebujete jen výkonný počítač.

Pokud chcete nakupovat, existuje celá řada směnáren, kde lidé s Bitcoiny obchodují. BTC se prodávají i nakupují třeba za dolary či eura. Když se najde člověk, který je ochoten prodat za cenu, kterou je druhý člověk ochoten zaplatit, uskuteční se směna.

Opravdu to funguje?

No jasně! Lidí, kteří na Bitcoinech vydělávají, je stále víc. Vlastník domény bitcoinminer.cz například před pár lety investoval do Bitcoinu a díky stále stoupajícíme kurzu vydělal 10 ti násobek. Ale začít se dá i od nuly a bez rizika. Tak či tak, obchodovat s Bitcoinem se vyplatí! A pokud je na vás Bitcoin už příliš zavedený a o příliš velkých penězích, zkuste některou z dalších měn, které začínají šlapat Bitcoinu na paty. Patří mezi ně třeba Terracoin nebo Litecoin. Právě tyto digitální měny jsou dnes velmi dynamické a investice do nich je sázkou téměř na jistotu!

Je někde víc informací?

Internet poskytuje celou řadu informací. Stěžejním portálem je www.bitcoinminer.cz, kde se dozvíte veškeré potřebné informace včetně toho, jak se ve světě virtuální měny pohybovat a jak získat své první bitcoiny. Najdete tu i kontaktní informace na odborníky na digitální měny, kteří vám budou schopní poradit a případně nabídnout nejrůznější možnosti. V neposlední řadě se zde je možné zapojit do těžení a začít vydělávat. Je to jen na vás, svět internetových měn je totiž plný příležitostí!